0216 496 64 77     info@dhyfarma.com

26.11.2021

Yüze Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları
Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş kremi kullanımları artmaya başlamaktadır. Esasında uzmanlar, güneş kremlerinin yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılması gerektiğini söylemektedirler. Güneşten gelen ışınlar, her yıl daha da zararlı hale gelerek dünyamıza ulaşmaktadırlar. UVA ve UVB güneş ışınları, cilde verdikleri hasarlarla bilinmektedirler. Bu durum zamanla cildimizi yıpratarak yaşlanmalara, kırışıklıklara, lekelenmelere, güneş yanıklarına ve cilt kanseri gibi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. En değerli parçalarımızdan biri olan cildimizi sağlıklı tutabilmek için gerekli özveriyi göstermek, kendimiz için yapabileceğimiz en iyi şeylerden biridir. Bu konuda çeşitli markalar tarafından üretilen güneş kremleri, imdadımıza yetişerek cilt rahatsızlıklarının önüne geçmemize veya iyileştirmemize yardımcı olacaktır.

Güneş kremi markaları, koruma faktörlerine veya cilt tiplerine göre farklılık gösteren ürünler üreterek kendimiz için en sağlıklı seçeneği bulma şansını sunmaktadırlar. Bu konuda en merak edilen soruların başında yüz için güneş kremi kaç faktör olmalı gelmektedir. 30 faktör ve üzerindeki ürünlerin koruyuculuk açısından tercih edilmesi gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Esasında 15, 30, 50 ve 90 faktör ürünler arasında koruyuculuk açısından büyük farklılıklar bulunmamaktadır. Aradaki farklılıklar, içerdikleri kimyasalların UVA-UVB açısından koruyuculuğundan kaynaklanmaktadır. Hem UVA hem UVB koruma içeren ürünlerin kullanılması, güneş ışınlarından korunma etkisini maksimuma çıkarmayı sağlayacaktır. 6 faktör ile 50+ faktör arasında değişen koruma oranları, cildinizi güneşin olumsuz yönlerinden ihtiyacınız olan seviyede koruyabilmenize yardımcı olacaktır. Kış aylarında daha düşük faktörlü ürünler uygulayarak, cildinizde gereksiz bir ağırlık oluşmasını önleyebilirsiniz. Bunun haricinde ten renginiz doğrultusunda da kullanacağınız kremin koruyuculuğuna karar verebilirsiniz. Örneğin, beyaz tenliler daha hassas bir cilde sahip oldukları için yüksek faktörlü kremler kullanmaları tavsiye edilir. Koyu ciltliler ise daha düşük faktörlü kremlerle ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunlar dışında cilt lekeleri ve çil gibi problemlerde özel olarak geliştirilen çilli yüz için güneş kremi tercih edilebilir.

Vücudumuzun değişik bölgeleri için de farklı farklı seçenekler satışa sunulmuştur. Yüz güneş kremi, yüzünüzü daha iyi koruyup cilt bariyerinde sıkıntı yaratmamayı sağlaması açısından yüzümüz için tercih edilmeli, vücut için ise farklı kremler kullanılmalıdır. Güneş kremi tercih edilirken önemli olan kriterlerden bir diğeri de cilt tipiyle uyum sağlamasıdır. Güneş kremi hassas ciltler için, atopik ciltler için, yağlı veya kuru ciltler için ayrı ayrı üretilmektedir. Cildinizde akne oluşmaması, kuruluk olmaması veya hassas cildinizde bir problem yaşanmaması açısından kendi cilt tipinize uygun ürünü seçmek önemlidir. Güneş kremi yağlı ciltler için özel olarak üretilerek cildinizin yağ dengesinin bozulmamasına ve dengelenmesine yardımcı olur. Farklı güneş kremi çeşitleri ile cildiniz için en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Hem leke önleyici hem de koruyucu ürünler kullanmak, aynı anda iki problemi de ortadan kaldırabilmenize yardımcı olacaktır. Bunlar dışında koruyucu özelliği de olan bronzlaştırıcılar tercih ederek, bir yandan hayallerinizdeki ten rengine kavuşabilir bir yandan da cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

 

Güneş Kremi Önerileri

 

Güneş kremi söz konusu olduğunda ilk olarak akla La Roche Posay, Nuxe, Vichy, Nivea, Dermoskin, Cosmed gibi markalar gelmektedir. Kullanıcılar tarafından da sevilerek kullanılan bu markaların bazı ürünleri ön plana çıkmaktadır. Yüz için güneş kremi tavsiyesi almak önemlidir çünkü bir ürünü kullananlar en iyi şekilde anlatabilir. Bu konuda yapılan yüz için güneş kremi önerileri arasında Cosmed Sun Essential serisi öne çıkmaktadır. Çok hassas ciltler için, koyu leke karşıtı, yağlı ve akneli ciltler için olmak üzere farklı seçenekler barındıran bu seri; başta yüz olmak üzere cilt sağlığınızı rahatlıkla koruyabilmenize yardımcı olacaktır. Dilerseniz Topicrem Hydra renkli güneş kremi kullanarak hem cildinizi koruyup hem de renk tonunuzu eşitleyebilirsiniz. Güneşe maruz kalınırken dikkat edilmesi gerektiği gibi güneş sonrasında da cildi nemli tutmak önemlidir. Nuxe Sun güneş sonrası bakım kremi, kırışıklıkların önüne geçmenize yardımcı olur. Avene Anti Age Güneş Kremi ise yaşlanmalara engel olmayı sağlayarak kırışıklıkları önleyerek güneşten korunmanızı maksimuma çıkarmanıza yardımcı olur. Bioderma Photoderm Cover Touch, gözeneklerin arındırılıp pürüzsüz görünmesine yardımcı olarak aynı zamanda kapatıcılık etkisi de sunmaktadır. Ayrıca yağ içermeyen yapısı ile cildinizi matlaştırarak bir yandan da güneşten korunmanıza da yardımcı olur. La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF50+, yüzünüz için çok yüksek bir koruma sağlamada yardımcı olarak UVA ışınlarından korunmanızı sağlar. La Roche Posay Anthelious Sun Intolerance, hassas ve toleransı olmayan cildiniz için çok yüksek bir koruma sağlamanıza yardımcı olur. Vichy Capital Soleil, parlamayı kontrol altına alarak UV ışınlarından korunmanızı sağlar. Karma ve akneye karşı üretilen bu ürün, bir yandan cildinizi güneşten koruyarak bir yandan da beslemeye katkıda bulunur. Nuxe Sun güneş koruyucu, hafif dokulu yüz kremi ile bronzlaşmayı kusursuzlaştırarak hücresel yaşlanmanın önüne geçmeyi de sağlayarak aynı zamanda cildinizi nemlendirebilmenize de yardımcı olur. Güneşten korunmak söz konusu olduğunda kendimizden daha hassas cilde sahip olan bebekler için de özel ürünler bulunmaktadır. Sebamed Baby SPF50 güneş kremi, bebeğinizin narin cildinin kurumasının önüne geçmenizi sağlar. Parafin, paraben, alkol, boya içermemesi yönüyle ürünün kullanımı kolaylaştırmaktadır. Trukid Trubaby serisi ürünleri de çocuğunuzun güneşten korunmasını maksimum düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Bu ürünler ve çok daha fazlasına, Dhy Farma sitesinden ulaşarak kendinize ve cildinize en güzel hediyeyi verebilirsiniz.

 

Güneş Kremi Nasıl Sürülür?

 

 

Güneş kremi kullanılırken hangi ürünü seçtiğiniz kadar ürünü nasıl kullandığınız da önemlidir. Yanlış kullanımlar, cildinizin yeterince korunmamasına yol açabileceği gibi akne oluşumuna, cilt hassasiyetine ve daha pek çok soruna yol açabilmektedir. Yüze güneş kremi nasıl sürülür sorusunun cevabı, yüzümüzün hassas olması itibariyle oldukça önemlidir. Öncelikle göz çevresine özel bir koruyucu sürülmesi gerekir. Göz çevremiz, ince bir deriden oluşması nedeniyle oldukça hassastır ve güneşten daha fazla etkilenebilmektedir. Güneş kremi; kulak arkası, burun ve ayakların üst kısmı gibi genellikle ihmal edilen bölgelere de mutlaka sürülmelidir. Bizler farkına varmasak da bu bölgeler, güneş ışınlarına fazlasıyla maruz kalmaktadır. Güneş kreminin ne zaman sürüleceği de önemli bir konudur. Dışarı çıkmadan yaklaşık yarım saat önce sürülmesi önerilir. Her iki saatte yenilenmesi durumunda koruyuculuk sürekli kılınarak maksimum fayda sağlanmasına yardımcı olur. Suya dayanıklı güneş kremlerinin tercih edilmesi, yaz aylarında çok önemlidir. Denizde veya havuzda güneşin zararlı ışınları cildinize temas etmeye devam eder. Suya dayanıklı ürünler, bu ışınlardan korunmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda merak edilen durumlardan biri de yüz güneş kremi vücuda sürülür mü sorusudur. Üretilen güneş kremleri, yüz ve vücut için ayrı ayrı geliştirildikleri için birbirlerinin yerine kullanılmamasının daha uygun olduğu söylenebilir. Yüz için üretilen kremler, vücutta yeterince etki gösteremeyebilirler veya akne gibi çeşitli problemlere neden olabilirler.

Özellikle yaz aylarında kullanımı artan güneş kremi yüz için faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. İçerdiği özel koruyucular, güneşin zararlı ışınlarından korunmakla birlikte cildinizi beslemenize de yardımcı olur. Bitkisel içerikli ürünler, cildinizin güzelleşip gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olabilirler. Bir yandan bronzlaşırken bir yandan cilt sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Dilerseniz kapatıcı etkili ürünlerle hem cilt kusurlarınızı gizleyip hem de yüzünüzü koruyabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı etkileri ile güneş kremleri, kırışıklık oluşumunun önüne de geçmeyi sağlar. Ayrıca özel formülleri, leke oluşumuna da engel olmayı sağlar. Dhy Farma aracılığı ile sizler için en uygun güneş kremlerine bir tıkla ulaşabilirsiniz.